Narzędzia:

14 marca 2017 r.

14.03.2017

Komisje: Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Środowiska debatowały na temat perspektyw branży ciepłowniczej w kontekście spełniania standardów emisji, a także szans i zagrożeń rynku ciepła systemowego. Senatorowie zapoznali się także z informacją ministra energii o planowanym systemie wsparcia wysokosprawnej kogeneracji po 2018 r., a także z prawnymi uwarunkowaniami działania klastrów energii.

Podczas posiedzenia informacje swoich resortów na temat wyzwań stojących przed branżą ciepłowniczą i funkcjonowaniem rynku ciepła systemowego przedstawili wiceministrowie energii i środowiska ‒ Andrzej Piotrowski i Paweł Sałek. O instrumentach wsparcia inwestowania w infrastrukturę ciepłowniczą i termomodernizację budynków mówił wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski. Prezesi Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych i Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie omówili perspektywy i bariery rozwoju tego sektora. Problemy ciepłownictwa w Polsce przedstawił prezes Urząd Regulacji Energetyki Maciej Bando.

Zobacz inne aktualności Przejdż do wszystkich aktualności

Prace w komisjach senackich – 17 kwietnia 2024 r.

Obradowały senackie komisje: klimatu i środowiska, gospodarki, emigracji, kultury, rolnictwa, samorządu terytorialnego, ustawodawcza, rodziny.

9. posiedzenie Senatu

Zakończyło się 9. posiedzenie Senatu. Izba podjęła m.in. uchwałę w związku z atakiem rakietowym na konwój pojazdów organizacji humanitarnej w Strefie Gazy i śmiercią wolontariuszy, w tym obywatela RP.

Prace w komisjach senackich – 3 kwietnia 2024 r.

Obradowały senackie komisje: Infrastruktury, budżetu, rolnictwa