Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan na 80. Paradzie Pułaskiego

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz senator Anna Maria Anders uczestniczyli w 80. Paradzie Pułaskiego, która odbyła się 1 października 2017 r. na Manhattanie w Nowym Jorku. Jubileuszowa parada przeszła Piątą Aleją pod hasłem „Generał Tadeusz Kościuszko bohater dwóch narodów”.

Wicemarszałek Adam Bielan wyraził przekonanie, że silna i zjednoczona Polonia może pomóc realizować polskie interesy, przede wszystkim w dziedzinie bezpieczeństwa. „Nie ma się co oszukiwać. Politycy amerykańscy również liczą się przede wszystkim z grupami silnymi, takimi które mają wpływ na amerykańską politykę. Tak więc im lepiej zorganizowana i wpływowa Polonia, tym bezpieczniejsza Polska” - podkreślił Adam Bielan.

Paradę Pułaskiego poprzedziła uroczysta msza w Katedrze Świętego Patryka, którą odprawił prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak. Prymas był jednym z trójki honorowych marszałków Parady Pułaskiego. Tytuł ten nadano także wicemarszałkowi Bielanowi i senator Anders.

Po zakończeniu parady, w nowojorskim Central Parku po raz pierwszy rozbrzmiały polskie piosenki. Można ich było wysłuchać podczas koncertu, który odbył się w ramach „Pulaski Day Music Festival”.

Wojciech Maślanka / Nowy...
Wojciech Maślanka / Nowy...
Wojciech Maślanka / Nowy...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito